SOSYAL MEDYA

Sosyal Medya Ajansı Nasıl Seçilir?

Bir markanın ajans seçiminde dikkat edilecek en önemli nokta hedef kitlenin ihtiyaç ve arzularına seslenen bir dil oluşturma yeteneğidir. Bu amaç doğrultusunda potansiyel ajansınızın şu noktalarda kaliteli hizmet vermesi onları tercih sebebiniz olmalıdır:
• Markanızın güçlü özelliklerinin altını çizmesi
• Markanızın zayıf yönlerini güçlendirmesi
• Paylaşılabilir ve renkli içerik konusunda uzman bir kadroya sahip olması
• Hedef kitlenin duygularıyla iyi bir bağdaşım kurulması, hassasiyetlerin anlaşılması
• Şikayet yönetimi konusunda pozitif bir tavır geliştirebilme becerisi ve şikayet eden müşteriyi “marka avukatı”na dönüştürebilecek derecede markayı benimseme arzusu
Sosyal medyanın markalar açısından bir avantajı da yapılan işlerin önemli bir bölümünün çıktısının açık bir şekilde görünüyor olmasıdır. Bu kriterler eşliğinde ilgilendiğiniz ajansları değerlendirerek sağlıklı bir tercihte bulunabilirsiniz.

 

Web siteleriniz dışında önem vermeniz gereken başka bir alan sosyal ağlar... Müşterilerinize veya sizinle iletişime geçmek isteyecek potansiyel müşterilerinize ulaşmak için sosyal ağları kullanmanız şart.

Sosyal ağlarda yayınlayacağınız içerikler sitenize ayrı bir trafik şirketinize yeni müşteriler kazandırmak yolunda en önemli araçlarınız olacaktır..

Önemli olan sosyal hesaplar yaratmak değil. yarattığınız sosyal hesaplarda kalıcı ziyaretçi sağlamak için markanızın dilinde içerikler ve yayınlar paylaşmaktır.

Sosyal Ağ ekibimiz sizler için en uygun sosyal ağ stratejinizi belirlemektedir. Tüm sosyal ağlarınız aynı standartta yaratılmakta ve birbirleri ile birlikte senkronize paylaşımlara açılmaktadır.

Bu sayede özgün ve standart bir marka dili yaratılarak tanıtımlarınızda bir standartizasyon hedeflyoruz. Yarattığımız standartizasyon ile hedef kitlenize ulaşıyor, potansiyel müşterileriniz ile sosyal ağlar üzerinden iletişim kurmanız için zemin hazırlıyoruz.