Türkiyenin İlk Köklü Oyun Şirketi Bilko Bilişim

Bilko bilişim olarak ülkemizde oyun sektöründeki açığı kapamak ve ülkenin bu sektörde gelişim sağlamasını amaçlıyoruz. Her platforma uygun 2D ve 3D oyunlar tasarlıyoruz. Modelleme, animasyon, yapay zeka ve kodlama tamamen kendimize ait olan oyunlarla özgün fikirlere sahip projeler meydana getiyoruz.Bilko bilişim atölyesinde oyunlar aşamalardan geçer. Bunlardan en önemlisi her şeyin işlendiği oyun motorudur. Oyunların yapay zekası, fizik yapısı, materyal ayarları, nesne ayarları, menüler, grafik – ses ayarlarının tamamı oyun motoru içinde yapılır.


Bilko Blişim oyunlarını yaparken karakter ve nesnelerin detayına, oyunun genel yapısındaki uyumuna dikkat eder. Modellerin Polygon sayısının ne çok ne de az olması gerekir. Kaplamaların gerçeğe en yakın olmasına çaba gösteririz.


Bilko Bilişim ‘de oyunlarımızın içeriğindeki tüm kodlar bize aittir. Kodları yazarken temiz ve kısa olmasına çaba gösteriyoruz. Bu sayede oyunların çalıştığı cihazların kasma olasılığını minimuma indiriyoruz. Kodlama süreci uzun ve zahmetlidir çünkü yapay zeka, karakter hareket ve tepkimeler, oyun içi arayüzler, oyun ayarları vb. tek tek kodlanır.


Bilko bilişim olarak her cihazda ve her işletim sisteminde çalışabilecek oyunlar tasarlıyoruz. bu sayede oyuncular bir cihaza yada işletim sistemine bağlı kalmadan diledikleri her yerde ve her an oyunlarımızı oynayabiliyorlar.